E-mailYouTube Facebook

 טיפים

 ריחות הם התוצאה של קליטת כימיקלים המתנדפים באוויר, אף על פי שכמו בחושים אחרים, גורמים פסיכולוגיים יכולים למלא תפקיד בתחושת הריח.

ניחוחות מסוימים, כמו בשמים ופרחים, נחשקים מאוד ואנשים מוכנים לשלם סכומים גדולים עבורם. תעשיות אחרות עוסקות בפיתוח מוצרים שנועדו להעלים ריחות לא נעימים, כגון דאודורנטים, מטהר אוויר ומסנני פחם פעיל.

המונחים "צחנה" ו"סירחון" משמשים לתאר ריח לא נעים, בעוד המונח "ניחוח" כדי לתאר ריח נעים. המונח "ארומה" משמש לתיאור ריח נעים של משקה כגון יין או קפה.

ריחות שנתפשים כ"נעימים": סוגים שונים של צמחים כמו פרחים, עצים, מנתה, פירות טריים, בשמים.

 ריחות שנתפשים כ"לא נעימים": פירות רקובים, נבלה, קיא והפרשות אחרות.

 

בעיות ריח  ופתרונות

בנייני משרדים גדולים, עסקים פרטיים, בתי מגורים ורכבים נוטים להעלות עם השנים ריחות רעים  לרבות בניינים או בתים המתוחזקים היטב.

מקורות ריח רע יכולים להגרם מחדרי שירותים, אמבטיות, עליות גג, מרתפים ומקלטים כולל חדרים פנימיים בבתים רבים ההופכים מקור לריחות רעים האופפים את מרחב המחיה..

הפתרון הפשוט מכולם כדי להפיג ריחות לא נעימים בבית הינם מפיצי ריח.

ישנם סוגים שונים ומגוונים של מפיצי ריח – החל ממפיצי ריח אוטומטיים (כאלו המתוכנתים להפיץ ריח באופן קבוע מראש), אירוסולים, מעטפות ריח, פחיות ריח קליפורניה לרכב, לצד ריחות שנועדו לנטרל עשן סיגריות כדוגמת עשן נמוג, ומגוון מוצרי ריח והגיינה לשוק המוסדי

בין אם מדובר על מפיץ ריח לבית, לרכב או לשוק המוסדי - את רובם תוכלו למצוא באתר.

 


פתרונות וטיפים להתמודדות עם ריחות לא נעימים

 
איך נפטרים מריח של דגים בידיים?

משפשפים במלח ואחר כך בלימון, להיזהר על חתכים ופצעים אם יש.

 

איך לשפר את הריח של פח האשפה?

למניעת ריח כדאי לשים בתחתית הפח עיתון ישן ופזרו בו מעט אבקת סודה לשתיה

 

ריח רע בארון הבגדים?

הכנסת מעטפות ריח במגוון ניחוחות, השומרים על ניחוח נעים בארון הבגדים לחודשים ארוכים.

 

כיצד למנוע ריח רע במדיח?

הכניסו למדיח כמה פרוסות לימון - ההבדל לא ייאמן.

 

ריחות שום - שלוש  דרכים להסרת ריח שום/דגים.בצל  שדבק בידיים:

1. לקחת כף מתכת, או מכסה של סיר נירוסטה, ולשפשף את הידיים על המתכת. מיד לאחר מכן יש לשטוף את הידיים עם סבון ריחני.

 הפטנט עובד גם להסרת ריחות אחרים (לא רק שום)

2. לערבב כף מלח  עם מיט מים, לשפשף בידיים במשך כמה דקות ולשטוף.

3. לשפשף באבקת קפה או בחומץ.

 

כיצד למנוע ריח ברכב?

יש לזהות מקור רטיבות שעשוי ליצור טחב, ליבש ולפזר עליו סודה לשתיה, לאחר מכן מומלץ להכניס לרכב פחיות ריח קליפורניה המפיצות ניחוח נעים לאורך תקופה ארוכה, במגוון ריחות, ניתן לשלב זאת גם במניעת ריח ממזגן הרכב – ריח למזגן.

 

ריח שום מהפה?

פטרוזיליה תעשה את העבודה ותנטרל את הריחות.

ריח רע בכפות הרגליים?

יש לערבב בתוך קערה גדולה או גיגית מי חמצן עם מים חמים (ביחס של 1 ל-3, בהתאמה), להניח את הרגליים בתוך הגיגית ולהמתין מס' דקות.

 

ריח רע מרצועת עור של שעון?

יש למרוח לכה שקופה על החלק הפנימי של הרצועה( אפשרי גם לכה של ציפורניים). לפני המריחה כדאי לייבש היטב ולאורר את הרצועה ורק אחר-כך למרוח ולחכות שתתייבש היטב.

 

 

איל'ס סחר מייבאת שלל מוצרי ריח מתקדמים, ליצירת אווירה רגועה ויוקרתית בבית, במשרד וברכב שהבולטים שבינהם  כדוגמת מארזים מהודרים של  ערכות מפיצי ריח , היכולים לשמש גם כערכת שי מהודרת,  מוצרי בישום לארונות כדוגמת מעטפות ריח במגוון ריחות עצום, היכולים להדיף ריח נעים במשך חודשים ארוכים ולבשם את חדרי השינה וארונות הבגדים, בדומה למוצרים מוכרים כדוגמת מקלוני ריח, מונעי ריחות עשן סיגריות כדוגמת עשן נמוג או מפיצי ריח אוטומטיים , המבצעים פעולה יזומה אוטומטית של הפצת ריח בהתאם לתכנות פשוט מראש.

כמו כן , מייבאת חברת איל'ס סחר מגוון רחב ואיכותי של מוצרים לרכב ולתעשיה החל מ אירוסולים, לצד פחיות ריח קליפורניה לרכב וכלה במוצרי היגיינה, מכשירי חיטוי   ומבשמים למוסדות ולתעשיה.